Data dodania: 2023-04-14

O Firmie:


Strona: https://vinyltamka.pl

Adres: Chmielna 20

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 00-020

Telefon: 609155327
Social & Ocena:


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Płyty winylowe są jedną z najbardziej lubianych form muzycznego nośnika - przez fanów muzyki, jak i kolekcjonerów. Płyty winylowe zazwyczaj są oceniane zgodnie z określonymi kryteriami, w tym względem na ich jakość i stan. Jednym z najważniejszych narzędzi do oceny płyt winylowych jest skala ocen płyt winylowych, która wyznacza i określa jakość winyla. Skala ocen płyt winylowych obejmuje osiem kategorii jakości - od "idealnego" do "do wymiany".

Pierwsza, najwyższa kategoria skali ocen płyt winylowych to "idealne". Płyty winylowe tej kategorii mają nienaruszony stan, doskonały stan okładki, jak i płyty w środku. Te płyty dają wspaniałe doznania dźwiękowe i są idealnym wyborem dla kolekcjonerów i fanów muzyki.

Kolejną kategorią skali ocen płyt winylowych jest "Dużo lepszy niż dobry". Płyty w tej kategorii mają lekkie zabrudzenia na okładce, ale są w całkiem dobrym stanie. Płyta winylowa w tym stanie może mieć lekkie zarysowania, ale nie ma dużo szumów podczas odtwarzania. 

Kategoria "Dobry" obejmuje płyty, które mogą mieć lekkie zarysowania, ale nie na tyle, aby wpływać na jakość dźwięku. Okładka może mieć delikatne przetarcia lub uszkodzenia, ale nie są one bardzo widoczne.

Kolejne trzy kategorie skali ocen płyt winylowych to „Przyzwoity”, „Średni” i „Słaby”. Płyty z tych kategorii zazwyczaj mają więcej zarysowań na płycie winylowej, a także więcej uszkodzeń okładki.  W tej grupie ocen uszkodzenia mogą wpływać na jakość dźwięku, ale nadal można uzyskać wyraźne audio.

Kategoria „Bardzo słaby” obejmuje płyty, które mają dużo zarysowań lub uszkodzeń i zazwyczaj mają bardzo słabą jakość audio. Mają one również uszkodzoną okładkę.

Ostatnia kategoria skali ocen płyt winylowych to „Do wymiany”. Płyty w tej kategorii są niewartościowe i mają dużo uszkodzeń. Stan okładki zazwyczaj jest bardzo zły, a jakość audio jest bardzo słaba. 

Aby uzyskać jak najlepsze wrażenia dźwiękowe z winyla, winyl powinien być oceniony zgodnie z powyższą skalą ocen płyt winylowych. Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do stanu płyty winylowej, najlepiej jej nie kupować.


Wystaw Opinie:
DetoksVIP

SOLID HALE Sp. z o.o.

Cyfrowa Republika Ewa Kozłowska