Data dodania: 2019-03-06

O Firmie:


Strona: https://opramed.pl

Adres: Nike 29

Miejscowość: Warszawa

Kod pocztowy: 02-442

Telefon: 537 472 947
Social & Ocena:


Oceń firmę (0 z 0 głosów)

Borelioza to najbardziej znana choroba odkleszczowa, która jest jednak dość trudna do zdiagnozowania. Do najpopularniejszych testów na boreliozę należy test Elisa, który polega na pobraniu krwi i analizowaniu jej pod kątem obecności przeciwciał. Test ten charakteryzuje się jednak niską czułością i jego skuteczność diagnostyczna wynosi jedynie 30-40%.

Skuteczniejszą metodą diagnostyczną jest test Western Blot, który umożliwia wykrycie w krwi przeciwciał IgM oraz IgG charakterystycznych dla boreliozy. Minusem tego badania jest niestety to, że daje najbardziej rzetelne wyniki dopiero po ok. 6 tygodniach od zakażenia.

Jako, że żaden z powyższych testów nie ma 100% skuteczności, w przypadku trudności diagnostycznych warto zdecydować się na jedną z bardziej zaawansowanych metod, jak np.: odsetek markerów limfocytów CD57+/CD3-, test transformacji limfocytów T metodą ELISPOT lub krążące kompleksy immunologiczne anty-Borrelia burgdorferi IgG/IgM. Tego typu badania na boreliozę w Warszawie wykonywane są w Centrum Medycyny Konwencjonalnej i Alternatywnej OPRA-MED.


Wystaw Opinie:
Segura

DetoksVIP

Lulkowo.pl